Kochani na dziś przygotowałam dla was już ostatnią w tym roku ozdobę z makaronu, a jest nią śliczna mała choineczka. Choineczkę robi się dosyć szybko i łatwo:) Dlatego gorąco polecam również zrobić taki ładny komplet małych choineczek i podarować je swoim bliskim czy przyjaciołom pod choinkę.

MAŁA CHOINECZKA WG VIOLI

POTRZEBNE BĘDĄ:

Makaron koła młyńskie (11 sztuk)

Makaron kokardka (1 szt)

Makaron Penne Rigate- rurka skośna (1 szt)

klej w pistolecie na gorąco

złoty lakier w sprayu

klej brokatowy w kolorze złotym, czerwonym, zielonym, fioletowym

wstążka lub złoty sznureczek do zawieszenia choineczki

WYKONANIE CHOINECZKI:

Za pomocą pistoletu na gorący klej sklejcie krawędzie makaronu w taki sposób, aby tworzyły choineczkę. Gotową choineczkę połóżcie na papier do pieczenia, aby klej wysechł. Od czasu do czasu obracajcie ją, aby klej nie przykleił się do papieru. Włóżcie gotową choineczkę do kartonowego pudełka i spryskajcie ją złotym lakierem w sprayu i poczekajcie, aż wyschnie. Po wyschnięciu nałóżcie kolejną warstwę lakieru jeśli jest taka konieczność. Pomalujcie choineczkę również z drugiej strony lakierem. Ja na moją choineczkę dodatkowo naniosłam złoty klej brokatowy, na kokardkę użyłam złotego kleju i delikatnie naniosłam również czerwony klej brokatowy, natomiast zielonym, czerwonym i fioletowym klejem brokatowym pokryłam małe kułeczka w kołach młyńskich:) Na koniec do choineczki przymocujcie wstążeczkę lub złoty sznureczek i zawieście ją na choince.

CHOINECZKA ZOSTAŁA POKRYTA ZŁOTYM LAKIEREM I KLEJEM

BROKATOWYM CZERWONYM, ZIELONYM, ZŁOTYM, FIOLETOWYM

Kochani kolejne ozdoby z makaronu pojawią się dopiero w następnym roku, to już ostatnia ozdoba na choinkę jaką w tym roku dla was przygotowałam:) Mam nadzieję, że spróbujecie zrobić sami choć jedną z nich w swoim domu i życzę oczywiście miłej zabawy przy tworzeniu własnych ozdób choinkowych:)