Magiczne święta…

schwedenbuffetjd0

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Choinka pachnąca lasem to wspomnienie Wigilii z lat mojego dzieciństwa, i gdy zamykam oczy wyobrażam sobie jak pięknie świeciły na niej zapalone lampki i jak cudnie prezentowały się własnoręcznie zrobione z bibuły łańcuchy, a z papieru aniołki, mikołaje, bałwanki, i jak było mnóstwo pachnących pierniczków pieczonych wspólnie z babcią i jak wiele cukierków wisiało na niej i kusiło nas przez całe święta.
Uwielbiałam jak po całym domu roznosił się zapach pieczonych ciast i robionych potraw, a śpiewanie kolęd z rodziną było i jest do tej pory dla mnie wspaniałą chwilą . Teraz mam łzy w oczach i przed oczami ukazuje się obraz moich kochanych dziadków, którzy już odeszli do nieba i często ich wspominam, bo już na zawsze będą żyć w moich wspomnieniach i sercu. Tak właśnie w moich wspomnieniach wyglądała ta magiczna i niepowtarzalna Wigilia i powiem wam szczerze, że często powracam do tych wspomnień z dzieciństwa i każdego roku staram się aby każda Wigilia w moim domu była właśnie taka wyjątkowa, magiczna i niepowtarzalna. Dlatego każdego roku wyczekuję Wigilii i przygotowuję się do niej już praktycznie od października, planuję, zapisuje, chodzę po sklepach w poszukiwaniu fajnych prezentów i staram się wymyślać co roku piękne kartki dla rodzinki z pięknymi życzeniami:) A od kiedy urodził się mój synek Mateuszek oczekiwanie na Wigilie jest jeszcze piękniejsze, a to już będzie jego druga Wigilia z nami:) Mój synek uwielbia słuchać piosenki świąteczne i kolędy, które mu puszczam na magii świąt:) A najbardziej lubi słuchać kolędy Cicha noc i Lulajże Jezuniu, a jeszcze trochę a zacznę mu je osobiście śpiewać, tak jak to robiłam rok temu:) Tak więc Kochani ja już odczuwam nastrój świąt, nawet już widziałam świąteczne reklamy i byłam w sklepach gdzie już są świąteczne ozdoby choinkowe:) Powiem wam Kochani, że gdy  zbliżają się już święta i pora na smakołyki świąteczne to ja uwielbiam właśnie te wspólne przygotowania: pieczenie ciast, gotowanie i wykonywanie świątecznych ozdób bo to dla mnie są najmilsze świąteczne chwile. Dlatego chciałam wam kochani napisać, abyśmy pomimo wielu obowiązków jakie towarzyszą nam w tym okresie przedświątecznym, żebyśmy zwolnili tempa i spróbowali odnaleźć magię Świąt Bożego Narodzenia. Dajmy sobie i najmłodszym ciepłe wspomnienia i poświęćmy trochę czasu na własnoręczne zrobienie ozdób choinkowych, powróćmy do lat dzieciństwa, powspominajmy dawne dzieje i tych, których już nie ma z nami i cieszmy się magią świąt. Pisząc te słowa mam głęboką nadzieję że razem z moją stronką oczekiwanie na te wspaniałe święta będzie dla Was Kochani bardziej magiczne, a Wasza Wigilia będzie wyjątkowa i niepowtarzalna:)


Do świąt pozostało 44 dni i 11 godzin

Tekst mojego autorstwa napisany 9 listopada 2009 roku
Viola autorka stronki