Kochani niewątpliwie Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także jest to czas refleksji i spotkań rodzinnych. Czasami jest to jedyna okazja w całym roku, żeby się spotkać z rodziną i odnowić więzy rodzinne, a nawet zażegnać różne kłótnie czy nieporozumienia. W dniu Wigilii spotykamy się przy suto zastawionych stołach, składamy sobie nawzajem świąteczne życzenia i jesteśmy dla siebie bardzo uprzejmii i mili.

Również tego wieczoru wspominamy dawne dzieje, jesteśmy weseli, żartujemy sobie a także pamiętamy o tych, którzy odeszli od nas na zawsze i o tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą być razem z nami w te piękne świąteczne dni. W tym dniu w naszym świątecznym domu, ważne i eksponowane miejsce ma także choinka która ubrana w piękne bombki i kolorowe ozdoby, zajmuje honorowe miejsce a jej zapach i widok, obok cudnych woni potraw wigilijnych, jest czymś, co pamięta się przez całe życie. Kochani wiem że święta są wspaniale lecz, gdy pomyślę jak bardzo wielu jest ludzi starych i samotnych, którzy nie mają już z kim spędzić tak rodzinnych Świąt, to jest mi bardzo smutno i wiem, że dla nich, ten czas, jest jednym z najtrudniejszych i najsmutniejszych dni w całym roku, bo właśnie w dniu Wigilii uświadamiają sobie że są opuszczeni i samotni. Dlatego tak ważne jest zostawienie pustego miejsca przy stole i czasem wystarczy rozejrzeć się wokół i zaprosić na wieczerzę osoby które wiemy że są samotne, opuszczone i nie mają z kim spędzić świąt, i sprawić aby poczuły się w tym dniu waszym zaproszeniem wyjątkowymi gośćmi. A wam kochani życzę żebyśmy nie tylko na święta byli dla siebie uprzejmi i radośni, ale starali się każdego dnia choćby drobnym gestem, słowem, uśmiechem dawać dowód na to, jak bardzo zależy nam na tych, których kochamy i lubimy. Wszystkim Wam kochani również życzę magicznych świąt, i tego aby w Waszych domach gościła zawsze miłość i radość.

Tekst mojego autorstwa

Kochani chciałabym z całego serca podziękować Wam za piękne życzenia jakie na stronce mi składaliście z okazji narodzin mojego syneczka:) Również dziękuję wszystkim którzy odwiedzają moją stronkę i tym co komentują pisząc piękne słowa, a najbardziej dziękuję moim stałym czytelnikom a szczególnie wszystkim tym którzy zawsze wpisują się pod komentarzami pisząc piękne słowa i komentują każdą moją notkę. Dziękuję że jesteście ze mną każdego roku bo to dzięki Wam ta stronka nabiera magii:) Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie życząc każdemu z Was Zdrowych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia:)

Viola autorka stronki