magia świąt

Kochani przedstawiam  wam zbiór  najpopularniejszych przesądów i wróżb wigilijnych, które mają zapewnić nam pomyślność w nadchodzącym roku:)

Zapraszam również do postu Ludowe wróżby wigilijne :)

Mikołaj i bałwanki

1. W wigilię warto wstać w miarę wcześnie, ma to zapewnić energię na cały rok. 

2.  Pod żadnym pozorem w wigilię nie powinnyśmy się denerwować lub z kimkolwiek kłócić, dzięki temu zgoda i spokój będą gościć w naszym domu przez cały przyszły rok.

3. Tego wyjątkowego dnia nie powinno się szyć ani niczego naprawiać. Tego typu prace wróżą, że cały przyszły rok spędzimy na różnego typu naprawach i poprawkach.

4. Jeśli w ciągu dnia poczujemy zmęczenie, powinniśmy zrezygnować z drzemki, wróży to brak sił na kolejne 12 miesięcy.

5. Osoba, która skaleczy się w wigilię będzie mieć słabe zdrowie w nadchodzącym roku.

6. Osoby czekające na wielką miłość, mogą sprawdzić czy spotkają ją w nadchodzącym roku. Wtedy należy zjeść jabłko i policzyć pestki. Parzysta liczba pestek wróży wielką miłość, nieparzysta to znak, że na swoją drugą połówkę będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

7. W wigilię nie powinno się niczego pożyczać – wróży to straty.

8. Warto włożyć do portfela łuskę karpia, który pojawił się na wigilijnym stole, symbolizuje to powodzenie w sprawach finansowych.

9. Kolejna wróżba wigilijna dotyczy powodzenia w kwestiach finansowych – podczas porannego mycia twarzy należy wrzucić do miseczki bądź umywalki kilka monet. Podczas nabierania wody należy ocierać dłońmi o monety.

10. Podczas wieczerzy wigilijnej należy mieć przy sobie pieniądze, dzięki temu nie będzie nam ich brakować przez cały rok.

11. Jasny wigilijny poranek to znak, że w całym roku kury będą dobrze niosły, pochmurny wróży natomiast obfitość mleka. 

12.  Jeśli w wigilijne popołudnie pierwszą osobą, która wejdzie do danego domu będzie mężczyzna przyniesie to szczęście danej rodzinie, jeśli kobieta, przeciwnie –nieszczęście lub chorobę.