Kochani zapraszam was na wykonanie trzeciej bombki z makaronu, która nie tylko ślicznie wygląda na choince, ale i też z całą pewnością będzie miłym upominkiem pod choinkę:)

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ SERDECZNIE DO KATEGORII ŚWIĄTECZNE OZDOBY Z MAKARONU klik

ZRÓB SAM(A) BOMBKĘ Z MAKARONU

WG VIOLI (SPOSÓB III)

Bombka z makaronu wg Violi

ŁADNIE ZAPAKOWANA BOMBKA JEST

IDEALNA NA ŚWIĄTECZNY PREZENT

Bombka z makaronu wg Violi

POTRZEBNE BĘDĄ:

2 wielkie muszle (bombka)

makaron kokardki 5 sztuk

farba złota w sprayu (lub srebrna)

klej w pistolecie na gorąco

wstążka lub złoty sznureczek do zawieszenia bombki

czerwony i złoty klej brokatowy

SPOSÓB WYKONANIA:

Dwie wielkie muszle łączymy tak, żeby utworzyły bączka. Na czubku bombki przyklejamy 1 kokardkę, a kolejne kokardki dookoła bombki. Do tak przygotowanej ozdoby przyklejamy złotą nitkę i malujemy farbą w sprayu na złoty kolor, a następnie cierpliwie czekamy, aż farba wyschnie. Po wyschnięciu nakładamy kolejną warstwę farby jeśli jest taka konieczność. Następnie kokardki dekorujemy czerwonym klejem brokatowym i pozostawiamy bombkę do wyschnięcia kleju. Po wyschnięciu kleju czerwonego nakładamy również na kokardki odrobinkę kleju złotego i znów pozostawiamy bombkę do wyschnięcia.

PORADY VIOLI

Kochani klej brokatowy można nanieść na całej bombce i to może być również inny kolor np. zielony będzie tu świetnie pasować lub niebieski. Życzę wam kochani powodzenia w tworzeniu własnej bombki i zapraszam serdecznie do kategorii świąteczne ozdoby z makaronu.

Bombka z makaronu wg Violi