Pomysł na słoik pełen słodkości narodził się w mojej głowie całkiem niedawno, pomyślałam sobie wtedy, że to fajny pomysł na prezent pod choinkę lub na Mikołajki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych którzy kochają łakocie, a sam słoik może być również potem wykorzystywany w domu właśnie do przechowywania takich różnych słodyczy, ciasteczek czy pierniczków:) Do ozdobnego słoika wkładamy oczywiście ulubione słodycze osoby którą właśnie chcemy takim słoikiem obdarować i polecam również dołożyć jedną czy dwie jakieś nowości ze słodyczy. A wręcz bardzo mile widziane będą tutaj także słodycze zrobione własnoręcznie klik. Można również słoik zapełnić samymi ciasteczkami klik i klik lub pierniczkami klik, które samodzielnie przygotujemy:) Mam nadzieję, że mój pomysł Wam się spodoba i gorąco polecam zrobić taki słoik na Mikołajki czy pod choinkę swoim dzieciom albo komuś z rodzinki:) 

SŁOIK PEŁEN SŁODKOŚCI WG VIOLI:)

POTRZEBNE BĘDĄ:

Słoik do przechowywania (u mnie ze szczelną przykrywką)

8 sztuk naklejek samoprzylepnych z pianki w kształcie małych gwiazdek (4 gwiazdki w kolorze niebieskim i 4 w żółtym)

1 naklejka samoprzylepna z pianki w kształcie większej gwiazdki w kolorze żółtym

1 zawieszka na świąteczny prezent w kształcie gwiazdki ze złotym sznureczkiem

ulubione słodycze (u mnie ulubione słodycze mojego synka)

długopis lub pisak

SPOSÓB WYKONANIA:

W sklepie kupujemy słoik taki który nam się podoba ( ja akurat wybrałam słoik ze szczelną przykrywką), samoprzylepne gwiazdki z pianki, zawieszkę i ulubione słodycze osoby którą pragniemy właśnie obdarować takim słoikiem. Następnie słoik dekorujemy małymi gwiazdkami (tak jak jest pokazane na zdjęciu) i u góry pokrywki przyczepiamy zawieszkę i dużą gwiazdkę (dużą gwiazdkę nie przyklejałam całkowicie tylko wycięłam bardzo delikatnie pośrodku gwiazdki kółeczko i odkleiłam papier delikatnie czyli to kółeczko i przykleiłam gwiazdkę do przycisku na środku pokrywki). Na koniec wkładamy ulubione słodycze do słoika. Możemy również upiec ciasteczka lub pierniczki i również włożyć je do słoika i podarować komuś z rodziny lub przyjaciołom pod choinkę albo swoim dzieciom na Mikołajki. Zawieszkę podpisujemy długopisem lub pisakiem.

Słoik na zdjęciu ze słodyczami zrobiłam dla mojego syneczka:) Dostanie go na Mikołajki:)

PORADY VIOLI

Kochani możecie również użyć więcej gwiazdek lub innych kształtów i utworzyć inne wzory na słoiku. Taki słoik sprzedawany jest w pudełku, które możemy ładnie zapakować w ozdobny papier.