ZAPRASZAM RÓWNIEŻ SERDECZNIE DO OGLĄDNIĘCIA LISTY ŚWIĄTECZNYCH FILMÓW I BAJEK KLIK

Lucy Moderatez przyjechała do Chicago z małego miasteczka w poszukiwaniu pracy i szczęścia. Mieszka sama w wynajętym mieszkaniu, a za towarzysza ma szaroburego kota, który jest jedyną bliską jej istotą. Podkochuje się w niej Joe Junior, właściciel czynszowego domu, w którym mieszka, ale ona nie bierze poważnie zalotów mężczyzny, którego uważa za zarozumialca. Lucy jest zakochana w nieznajomym, którego widuje codziennie na stacji metra, gdzie pracuje w kasie biletowej. On nigdy nie zwraca na nią uwagi, należy do innego świata. Ubrany w beżowy płaszcz z drogiej wielbłądziej wełny, z czarnym neseserem w ręku co dzień mija obojętnie niepozorną, skromną bileterkę.

Gdy zbliża się Boże Narodzenie, ruch na stacji metra powoli zamiera. Lucy jako jedyna spośród pracowników samotna osoba ma dyżur. Siedząc w biletowym okienku, pogrąża się w zadumie nad swoim losem. Nawet nie zauważa, że przed kasą znowu pojawia się on. Tym razem mężczyzna rzuca dziewczynie mimochodem grzecznościowe „Wesołych świąt”. Wyrwana z odrętwienia Lucy nie zdąży wydobyć z siebie nawet jednego słowa. Po chwili widzi na peronie dwóch chuliganów, którzy brutalnie atakują jej ukochanego. Mężczyzna spada na tory, tracąc przytomność. Ostatkiem sił przerażona Lucy odciąga go na bok sprzed pędzącego pociągu.

Zaczyna się sekwencja pomyłek. Najpierw personel szpitala uznaje Lucy za narzeczoną pacjenta, zezwalając jej czuwać przy łożu chorego, który wskutek odniesionych obrażeń zapadł w śpiączkę. Zjawia się w komplecie rodzina Callaghanów: ojciec, matka, siostra, babcia, którzy również biorą ją za dziewczynę Petera. Lucy od razu przypada im do gustu. Proszą narzeczoną syna, aby spędziła z nimi święta Bożego Narodzenia, a ona przyjmuje zaproszenie. O umówionej porze zjawia się w luksusowej posiadłości Callaghanów, którzy należą do grona najbogatszych rodzin w Ameryce. Okazuje się, że Peter ma również brata, Jacka, który zadurza się z wzajemnością w Lucy. Tymczasem ze śpiączki budzi się Peter i dowiaduje się, że ma narzeczoną Lucy, która uratowała mu życie.

 

ZWIASTUN