Kochani jeśli chcecie na święta poczuć piękne zapachy roznoszące się po całym waszym domu to proponuję ślicznie udekorować pomarańcze i mandarynki goździkami tworząc na nich różne wzorki i napisy, bo gwarantuję, że dzięki pomarańczom i goździkom wasz dom będzie pachnieć cudnie:) Poniżej opisałam Wam trzy sposoby jak dekorować pomarańcze i mandarynki goździkami. Wypróbujcie wszystkie sposoby i wraz z bliskimi lub dziećmi miło i radośnie spędźcie wspólny czas, dekorując mandarynki i pomarańcze we wspaniałe wzorki:) Ja robiłam dekoracje wspólnie z syneczkiem, mój synuś użył drugiego sposobu czyli robił w mandarynce dziurkę wykałaczką i potem wbijał w nią goździk, a ja użyłam sposobu pierwszego i trzeciego:) Świetnie się razem przy tym bawiliśmy i na same święta z pewnością powtórzymy ozdabianie pomarańczy i mandarynek w piękne wzorki:) 

Zachęcam również bardzo gorąco do zrobienia na święta wigilijnego świecznika z pomarańczy klik

POMARAŃCZE I MANDARYNKI W GOŹDZIKACH WG VIOLI 

POMARAŃCZE I MANDARYNKI W GOŹDZIKACH WG VIOLI

POTRZEBNE BĘDĄ:

pomarańcze i mandarynki (według uznania)

goździki (według uznania)

wykałaczki lub ostry nożyk

SPOSOBY OZDABIANIA POMARAŃCZY I MANDARYNEK

1. Pierwszym sposobem jest wbijanie goździków bezpośrednio w pomarańcze i mandarynki, jednak dzieci mogą mieć z tym problem.

2. Drugi sposób jest dużo łatwiejszy należy najpierw zrobić dziurkę wykałaczką, a później włożyć do środka goździk. Goździk bez problemu wejdzie w dziurkę zrobioną wcześniej wykałaczką.

3. Trzecim sposobem jest wycięcie na pomarańczy czy mandarynce ostrym nożem wzoru np. gwiazdki, choinki, serca i układanie goździków według tego wzoru:)

PORADY VIOLI

Kochani możecie także na każdej z pomarańczy napisać goździkami imiona członków rodziny:) Można również użyć małych foremek do wykrawania ciastek i ostrym nożem wyciąć wzór, ale sam nożyk spokojnie wystarczy do tworzenia wspaniałych wzorków i napisów:)