Mała choineczka z szyszki będzie idealną dekoracją świąteczną każdego domu, może być również prezentem pod choinkę dla twoich bliskich czy znajomych. Dlatego zachęcam gorąco do jej zrobienia:):)

MAŁA CHOINECZKA Z SZYSZKI WG VIOLI

ŁADNIE ZAPAKOWANA CHOINECZKA

BĘDZIE IDEALNA NA ŚWIĄTECZNY PREZENT

POTRZEBNE BĘDĄ:

większy korek od butelki po Kubusiu lub mleku (albo spodek od podgrzewaczy takich małych świeczek)

1 szyszka

plastelina kolor czarny (do wypełnienia korka)

wszelkiego rodzaju koraliki lub małe kuleczki w różnych kolorach

zielony klej brokatowy

złoty lakier w sprayu

naklejka samoprzylepna z pianki w kształcie małej gwiazdki w kolorze żółtym

klej w pistolecie na gorąco

WYKONANIE CHOINECZKI:

Szyszkę spryskujemy lakierem na złoty kolor. Zostawiamy do wyschnięcia. Po wyschnięciu nakładamy kolejną warstwę lakieru jeśli jest taka konieczność. Na dno koreczka lub spodka wkładamy czarną plastelinę i ładnie palcem wygładzamy powierzchnię. Następnie wciskamy w nią szyszkę usadawiając ją pośrodku. Do szyszki przyklejamy klejem na gorąco różnego rodzaju koraliki lub kuleczki. Na czubku naszej choineczki przyklejamy gwiazdkę klejem na gorąco (papieru z gwiazdki nie ściągamy bo klej na gorąco nam gwiazdkę ładnie przyklei). Korek udekorowałam dodatkowo zielonym klejem brokatowym, ale nie jest to konieczne:) Choineczkę dodatkowo zapakowałam i dodałam zawieszkę na prezent świąteczny w kształcie złotej gwiazdki, będzie idealnym prezentem pod choinkę:):) Mam również zamiar zrobić takich choineczek więcej i obdarować nimi bliskich:):)

 

PORADY VIOLI

Kochani takich choineczek możecie zrobić oczywiście dużo więcej a nawet pomalować je na kolor srebrny. Taką choineczkę można również ślicznie zapakować i podarować swoim bliskim lub przyjaciołom pod choinkę:) Mam nadzieję, że mój pomysł na zrobienie choineczki z szyszki wam się spodoba:):)