Kochani dziś pokażę wam jak w prosty sposób można zrobić własnoręcznie ozdobę na choinkę, tym razem jest to śliczna rybka zrobiona z makaronu kokardki i dużych muszli. Gorąco polecam również zrobić ładny komplet rybek, pięknie je zapakować i podarować najbliższym czy przyjaciołom pod choinkę:)

RYBKA WG VIOLI

RYBKA ZOSTAŁA POKRYTA ZŁOTYM LAKIEREM A

JEJ PŁETWY UDEKOROWANE ZŁOTYM KLEJEM BROKATOWYM

POTRZEBNE BĘDĄ:

2 wielkie muszle (korpus)

2 kokardki (płetwy i ogon)

klej w pistolecie na gorąco

złoty lakier w sprayu (lub srebrny)

klej brokatowy w kolorze złotym

wstążka lub złoty sznureczek do zawieszenia rybki

WYKONANIE RYBKI:

Dwie wielkie muszle łączymy ze sobą i sklejamy je tak, by z jednej strony ich brzegi były lekko odchylone i tworzyły usta rybki. Kokardki dzielimy na pół i przyklejamy po bokach rybki. Otrzymamy w ten sposób boczne płetwy. Jedną połówkę kokardki mocujemy jako górną płetwę, a drugą jako ogon. Oczy powstaną po naniesieniu na muszlę kropel kleju. Gdy klej wyschnie wkładamy gotową rybkę do kartonowego pudełka i spryskujemy ją złotym lakierem w sprayu i czekamy, aż wyschnie. Po wyschnięciu nakładamy kolejną warstwę lakieru jeśli jest taka konieczność. Kiedy lakier wyschnie na płetwy rybki nakładamy delikatnie złoty klej brokatowy:) Jak klej brokatowy wyschnie do górnej płetwy przymocowujemy złoty sznureczek lub wstążeczkę.

 Kochani jak widać na zdjęciu ja zrobiłam już trzy takie rybki, kolejne nadal powstają, będą idealnym prezentem dla kogoś z rodziny, a pozostałe rybki powieszę na dużej choince:)

WYKONANIE RYBKI