Kochani okres Świąt Bożego Narodzenia to dla każdego z nas czas wyjątkowy i magiczny. To czas rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, pięknych prezentów pod choinką i cudnych zapachów roznoszących się po całym domu. To również czas pięknie wysprzątanych i udekorowanych domów. A w ten magiczny, wigilijny wieczór ozdobą naszego stołu może stać się również własnoręcznie wykonany pachnący goździkami mały świecznik z pomarańczy. Także zachęcam gorąco do jego zrobienia, bo świecznik nie tylko ślicznie wygląda, ale i przepięknie pachnie goździkami i wprowadza do domu świąteczny nastrój!!!

WIGILIJNY ŚWIECZNIK Z POMARAŃCZY WG VIOLI

POTRZEBNE BĘDĄ:

1 duża pomarańcza

1 świeczka (u mnie żółta o zapachu cytrynowym)

1 paczka goździków do dekoracji

mały nożyk

mała foremka do wykrawania ciastek w kształcie gwiazdki

klej brokatowy w kolorze złotym

WYKONANIE:

Pomarańcze ostrożnie nacinamy od góry (ściągamy jej czapeczkę). Wydrążamy środek, tak by została tylko skórka (pomocna jest przy wydrążaniu miąższu łyżeczka). Następnie przykładamy do pomarańczy foremkę w kształcie gwiazdki i ostrym nożykiem nacinamy jej kształt (u mnie wyszły 4 gwiazdki). Następnie ozdabiamy wszystkie gwiazdki goździkami, dekorujemy również goździkami dookoła ściętą i wydrążoną z miąższu czapeczkę, która posłuży nam jako podstawka dla naszego świecznika. Dekorujemy również górę świecznika pozostałymi goździkami. Jeśli pomarańcza nie będzie chciała nam stać prosto można delikatnie ściąć jej podstawę i z powrotem ustawić na podstawce. A na sam koniec do środka każdej gwiazdki nakładamy złoty klej brokatowy. Po zrobieniu naszego świecznika pozostaje nam już tylko włożyć świeczkę, zapalić ją i poczuć świąteczny klimat:)

PORADY VIOLI

Kochani dzięki goździkom pomarańcza dłużej zachowa świeżość. Naszą pomarańczę możemy udekorować również w inne fajne wzory czy napisy:)