Zachęcam gorąco do wykonania złotego świecznika z szyszek i orzechów włoskich, który może stać się piękną ozdobą waszego świątecznego stołu. Idealnie nadaje się również taki świecznik na prezent pod choinkę:) 

ZŁOTY ŚWIECZNIK Z SZYSZEK I

ORZECHÓW WŁOSKICH WG VIOLI

Złoty świecznik z szyszek i orzechów włoskich wg Violi

POTRZEBNE BĘDĄ:

plastikowy talerz jednorazowego użytku (u mnie talerz 205 mm )

szyszki (4 sztuki)

orzechy włoskie (4 sztuki)

1 czerwona świeczka

klej w pistolecie na gorąco

złoty lakier w sprayu

klej brokatowy w kolorze złotym

koraliki lub małe kuleczki w kolorze czerwonym i żółtym (2 czerwone i 2 żółte)

WYKONANIE ŚWIECZNIKA:

Do talerza przyklejamy klejem na gorąco szyszki i orzechy włoskie tak aby stworzyły ciekawą kompozycję (u mnie tak jak widać na zdjęciu). Gdy klej wyschnie spryskujemy świecznik złotym lakierem w sprayu (można użyć też srebrnego koloru i pamiętajmy, aby również spryskać lakierem drugą stronę świecznika). Świecznik malujemy na zewnątrz, na świeżym powietrzu umieszczając go w kartonowym pudełku. Gdy lakier wyschnie z obu stron to wtedy nanosimy delikatnie na orzechy złoty klej brokatowy a na czubku każdej szyszki przyklejamy klejem na gorąco koraliki lub małe kuleczki. Na koniec stawiamy (możemy ją również przykleić) świecę i oryginalny świecznik gotowy. Idealnie nadaje się również taki świecznik na prezent pod choinkę:)

PORADY VIOLI

Kochani mam nadzieję, że mój świecznik wam się spodoba i zechcecie go również zrobić w swoim domu:) Starałam się, aby świecznik był w miarę prosty do zrobienia i pięknie prezentował się na świątecznym stole i dodatkowo jeszcze chciałam, aby mógł być także pięknym prezentem pod choinkę dla rodziny czy przyjaciół:) Świecznik oczywiście możecie również polakierować w innym kolorze np. srebrnym, można też jeszcze dodatkowo go ozdobić innymi kuleczkami czy koralikami lub stworzyć inną ciekawą kompozycję. Także zachęcam gorąco do jego zrobienia:)