Kochani witam się z wami bardzo serdecznie i gorąco i pomimo, że mamy jeszcze upalne i gorące lato to stronka o Świętach Bożego Narodzenia już zacznie się zapełniać nowymi postami o świętach:) I korzystając z okazji chciałabym podziękować z całego serca wszystkim, którzy przez ten cały czas odwiedzali magię świąt i pisali w księdze gości:). I pamiętajcie Kochani, że 100 dni przed świętami zaczynamy wspólne odliczanie:) A teraz zapraszam serdecznie na nowy post o świątecznych rekordach guinessa:) Tym razem prezentuję wam Kochani największą choinkę i największą gwiazdę z ludzi i muszę przyznać, że ich widok robi wrażenie:):):)

NAJWIĘKSZA CHOINKA Z LUDZI – POZNAŃSKI REKORD POBITY

 

Niedługo musieliśmy czekać na nowy wynik w jednej z najpopularniejszych świątecznych kategorii. Nie minął nawet tydzień od próby ustanowienia rekordu na największą choinkę z ludzi w Poznaniu, a już wiemy, że wyczyn na Starym Rynku na pewno nie trafi do najnowszego wydania Księgi Rekordów Guinnessa. Powód jest prosty – starania poznaniaków, choć imponujące, nie wytrzymały starcia z poczynaniami mieszkańców miasta Baia Mare w Rumunii. Podczas gdy w Poznaniu na próbie pobicia rekordu pojawiło się dokładnie 1055 osób, w Baia Mare na główny plac przyszło ponad 1200 studentów oraz pracowników lokalnego uniwersytetu. Zorganizowana przez Rumunię impreza miała na celu zgromadzenie środków finansowych, które wkrótce zostaną przekazane fundacjom charytatywnym na zakup świątecznych paczek dla najuboższych rodzin. „Nasze starania przyniosły zamierzony efekt. Poświęciliśmy dużo czasu na zorganizowanie dzisiejszego wydarzenia: narysowanie konturów gigantycznej choinki, sprostanie wymogom bezpieczeństwa uczestników, zaplanowanie miejsc wejścia i wyjścia oraz opracowanie zmian w ruchu drogowym na czas imprezy. Całe szczęście z pomocą przyszedł nam Urząd Miasta.” – komentuje koordynator. „Mam nadzieję, że ten rekord na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Baia Mare. Liczę, że w przyszłym roku uda się nam zmobilizować ponad 5 tysięcy osób do wzięcia udziału w układaniu największej choinki z ludzi.” – dodaje. „Dzisiejsze wydarzenie jest przykładem na to, że w mieście może zaistnieć przyjazna atmosfera, jedność, solidarność i pomysł na wspólne spędzanie wolnego czasu. Ci młodzi ludzie posiadają moc, która z pewnością przyczyni się do wielu pozytywnych zmian w naszym kraju. ” – cieszy się prezydent miasta.

NAJWIĘKSZA GWIAZDA Z LUDZI

23 kwietnia 2013 roku w Tajlandii grupa 2458 osób ustanowiła nowy rekord Guinnessa na największą gwiazdę z ludzi. Poprzedni rekord w tej kategorii należał do Toronto w Kanadzie. W 2011 tamtejsza fundacja „Make a Wish” (ang. wypowiedz życzenie) zajmująca się pomocą dzieciom z chorobami zagrażającymi życiu zorganizowała wydarzenie, w którym udział wzięło łącznie 326 uczestników. „Bardzo cieszyłam się, że mogłam wziąć udział w układaniu gwiazdy. Bicie wspólnego rekordu z tak wieloma ludźmi jest naprawdę wspaniałe”, komentuje Rachel, dziewczynka, dla której fundacja zbierała pieniądze. Fundacja „Make a Wish” w Kanadzie wykorzystała fakt bicia rekordu świata, aby rozpowszechnić informacje o swojej akcji na skalę ogólnoświatową. Dzięki ich działalności aż 500 dzieci w całym kraju mogło spełnić swoje marzenia. „Mieliśmy okazję nie tylko do pobicia rekordu Guinnessa ale także do podwojenia siły z jaką pomagamy dzieciom, którym zagrażają poważne choroby”, powiedziała pani Jennifer Ritter, szefowa fundacji. Fundacja „Make a wish” nie mogłaby pracować, gdyby nie pomoc jaką okazują sponsorzy, w tym lokalne sklepy, Uniwersytet w Toronto, kawiarnia Starbucks oraz miejscowi artyści.