ZRÓB SAM(A) KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ I WYŚLIJ
JĄ SWOIM BLISKIM LUB ZNAJOMYM.

Kochani szukałam dla was ciekawych pomysłów na zrobienie kartki świątecznej i znalazłam bardzo ciekawe trzy pomysły i dlatego postanowiłam Wam je tutaj pokazać. Życzę wam zrobienia wspaniałych świątecznych kartek:)

Kochani z tektury falistej, kolorowego kartonu i papieru czerpanego wycinamy prostokąt 30 x 21 cm i składamy na pół. Z papieru robimy szablon choinki,( ale oczywiście może to też być szablon Mikołaja albo gwiazdki). Przykładamy go do kartek i obrysowujemy. W środek konturu wklejamy ozdoby z kolorowego papieru, metalowej siatki, koronki.

Kochani na kolorowe kartoniki naklejamy suszone rośliny przypominające kształtem choinkę. Przyklejamy cekiny i inne ozdoby. Na kolorowym kartonie rysujemy kontur bombki. Smarujemy go klejem i zanim wyschnie, posypujemy gęsto brokatem. Dociskamy i strzepujemy nieprzyklejone resztki. Złotą farbką domalowujemy uchwyt bombki. Przyklejamy złoty sznureczek, a jego koniec zawiązujemy w kokardkę.

Kochani na kartki z papieru czerpanego naklejamy liście i gałązki pomalowane złotą lub srebrną farbką, a potem ozdoby, np. kokardki ze złotej nitki, cekiny. Srebrnym albo złotym flamastrem piszemy „Wesołych Świąt”.